חיפוש
  • ארגון השחקנים

מתווה הפעילות לעונת המשחקים 2020/21

עודכן ב: 29 אוג 2020

חדשות משמחות: משרדי הבריאות והספורט, אישרו את מתווה הפעילות לעונת המשחקים 2020/21 עבור קבוצות הליגות המקצועניות.

מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף: "מתווה פעילות הכדורגל לעונה הקרובה הוא מתווה אחראי וראוי, שמאפשר לקיים את הליגה תוך שמירה קפדנית ובלתי מתפשרת על בריאות השחקנים והאוהדים.

אנחנו שמחים על המתווה שהושג וקוראים לשחקנים לנהוג באחריות ולפעול בהתאם לכללים, כדי להבטיח את קיום הליגה.

אנחנו רוצים להודות לכל מי שפעלו למען חזרת הליגה, ובראשם ליו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון, שפועל איתנו בשקיפות ובתיאום שמועילים לכל הענף."

המתווה שהוגש על ידי מנהלת הליגות, כולל את העקרונות הבאים:

ממונה קורונה: כל קבוצה תמנה "ממונה קורונה" לכל קבוצה ולכל מתקן (אימונים ומשחקים). ממונה הקורונה יהיה האחראי על יישום ההנחיות השונות שיועברו מעת לעת על ידי המנהלת ו/או הנחיות משרד הבריאות.

בידוד/התנהלות השחקנים: החל מיום 28/08/2020, יוכלו השחקנים לצאת מביתם גם מעבר לפעילויות הקבוצה, תוך שמירה על העקרונות הבאים:

א. הימנעות מהתקהלויות או מהשתתפות באירועים המוניים.

ב. הימנעות משהייה במקומות ציבוריים בהם אנשים מסתובבים ללא מסיכות, כגון ברים, מועדונים, בריכות, חדרי כושר וכו'.

בכל יציאה מהבית ישמרו השחקנים על הנחיות משרד הבריאות בהקפדה יתרה, בדגש על עטיית מסיכה, כללי הריחוק החברתי ושמירה על היגיינה.

בדיקות בריאות: כפי שהיה בעונת המשחקים הקודמת, פעילות השחקנים ואנשי הצוות באימונים ובמשחקים תהיה בכפוף לעמידה בבדיקות בריאות כפי שהוגדרו על ידי משרד הבריאות.

התנהלות במקרה של חשיפה לחולה קורונה מאומת:

• ככל ששחקן (או איש צוות/מנהלה אשר היה במגע ישיר עם שחקנ/ים) ימצא חיובי לנגיף או לחילופין, שחקן או איש צוות/מנהלה נחשף לחולה מאומת מחוץ למתחם האימונים/משחקים, יעברו כל שחקני הקבוצה ואנשי הצוות אשר באו במגע עם החולה המאומת בדיקות קורונה. כמו כן ייכנסו כל השחקנים ואנשי הצוות הרלוונטיים לבידוד ביתי בהתאם להנחיות משרד הבריאות. במהלך תקופת הבידוד הביתי, יוכלו השחקנים ואנשי הצוות לצאת לאימוני ומשחקי/פעילויות הקבוצה בלבד.

• נבדק שבדיקתו תמצא חיובית, יישאר בבידוד ביתי מלא בהתאם לכללי משרד הבריאות ולא יחזור לפעילות עד להגדרתו על ידי גורמי הרפואה כמחלים מנגיף הקורונה.

• נבדק שבדיקתו תמצא שלילית, ישלים את תקופת הבידוד הביתי על פי הנחיות משרד הבריאות, אולם יהיה רשאי לצאת במהלכה לפעילויות הרשמיות של הקבוצה (אימונים, משחקים, שהיה משותפת עם הקבוצה, בדיקות רפואיות וכו') בלבד.

• שחקנ/ים ו/או אנשי צוות אשר יגלו סימפטומים של המחלה כפי שהוגדרו על ידי משרד הבריאות, יעברו בדיקת קורונה ועד לקבלת תשובה שלילית, ישארו בבידוד מלא ללא אפשרות ליציאה לפעילות הקבוצה.

קבוצה/שחקנים החוזרים מחו"ל לאחר פעילות בינלאומית רשמית:

שחקני ואנשי צוות מקצועי/מנהלתי של קבוצה/נבחרת שיחזרו מפעילות בינלאומית רשמית בחו"ל (שחקני נבחרות או קבוצות המשתתפות במסגרת התחרויות המאורגנות על ידי פיפ"א/אופ"א), לא יכנסו לבידוד ביתי ויוכלו לחזור לפעילות הקבוצה באופן מיידי.

הנחיות נוספות: כמו כן יפעלו הקבוצות בהתאם לכללים ולהנחיות של משרד הבריאות כפי שהיו נהוגים בעונת המשחקים הקודמת, בכל הקשור להתנהלות במתחם האימונים, באצטדיון ביום המשחק, חיטוי המתחמים, שימוש במקלחות, נסיעות והגעה לאימונים ולמשחקים ועוד.

בואו נחזור למגרשים ונבטיח את קיום הליגה גם בימי הקורונה.11 צפיות0 תגובות