חיפוש
  • ארגון השחקנים

7/10/19 ניצחון גדול לנשים, שיתוקצבו ב-2019 כמו הגברים

המדינה באמצעות משרד התרבות והספורט הודיעו היום לבית המשפט העליון למעשה שהם מאמצים את בקשת בית המשפט, ומתכוונים להשוות את מה שמקבלים הגברים בליגות העליונות לקבוצות הנשים.

דרמה גדולה בכל חלוקת הכספים של משרד הספורט לשנת 2019, וכן יהיה לכך השלכות גם על 2020, זאת בעקבות תביעת בג”צ שהגיש חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל, שמעון מימון, יחד עם ארגון השחקנים נגד חלוקת הכספים, כספי הספורט, לנשים.

המדינה באמצעות משרד התרבות והספורט הודיעו היום לבית המשפט העליון למעשה שהם מאמצים את בקשת בית המשפט, ומתכוונים להשוות את מה שמקבלים הגברים בליגות העליונות לקבוצות הנשים. בהודעה לבית המשפט של עורכת הדין, ערין ספדי-עטילה, האמונה על ענייני בג”צ בפרקליטות המדינה, ציינה כי “בשנת התקציב הנוכחית, 2019,  הוראת התקציב לאמות המידה הכלליות, תבוטל ויחלו על קבוצות ספורט הנשים אמות המידה החלים על קבוצות ספורט לגברים. בהתאם לעמדה זו, שהתגבשה בעקבות העתירה, תצטרך ועדת התמיכות המשותפת לערוך חלוקה מחודשת של כספי התמיכה לשנה זו בכל ענפי הספורט הקבוצתיים הן בהתאם לאמות המידה הכלליות והן בהתאם לאמות המידה לקבוצות הנשים (היהודיות)”. 

על פי הודעת פרקליטות המדינה, בעקבות ביטול המבחנים המפלים, תקבל כל קבוצה בליגת העל לנשים בכדורגל בשבועות הקרובים תוספת של כ-150-200 אלף ש”ח .

עו״ד אופיר רונן, המייצג את ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל, בירך בשם הארגון על הודעת המדינה: “כעת בעקבות הודעת המדינה, יהיה ניתן לפתוח את ליגות כדורגל הנשים בעונה הנוכחית”.

כמו כן , עו״ד רונן הוסיף ואמר כי ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל יפעל שבעונות המשחקים 2020 ואילך התקציבים לליגות הנשים יהיו גדולים יותר וכי הקריטריונים של התקציבים לשנים הבאות יקבעו על בסיס שיווני במטרה לעודד את צמיחת ענף הכדורגל נשים בארץ.


10 צפיות0 תגובות