חיפוש
  • ארגון השחקנים

6/1/20 הארגון בפנייה ישירה למשרד הפנים להתאחדות ולמנהלת: הקפיאו את מכסת הזרים

ארגון השחקנים בפנייה ישירה למשרד הפנים, להתאחדות לכדורגל ולמנהלת הליגות: 

הקפיאו את מכסת הזרים בליגות המקצועניות;

דורש גיבוש משותף של קריטריונים להבאת שחקנים זרים כמומחים לישראל*

ארגון השחקנים בכדורגל פנה היום (ב') בדרישה להקפיא את מכסת הזרים בליגות המקצועניות, לשר הפנים, מר אריה דרעי, שרת הספורט, הגב' מירי רגב ושר האוצר, מר משה כחלון וכן ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, מר אורן חסון, ויו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, מר ארז כלפון. המכתב נשלח באמצעות משרד עורכי הדין ש' הורביץ ושות'.

במכתב תוקף הארגון את אופן הבאת השחקנים הזרים לליגות המקצועניות. הארגון טוען כי תחום העסקת השחקנים הזרים בכדורגל הישראלי הוא תחום פרוץ, נטול קריטריונים ונטול בקרה חיצונית על הבקשות שמגישות הקבוצות המעוניינות להעסיקם. 

בנוסף, הארגון גורס כי מתן הקלות מס משמעותיות לשחקנים זרים באופן גורף, חוטא למטרת החוק שנועדה לתת הטבות, כאמור, רק לשחקנים בודדים, מומחים בתחומם אשר אמורים לשדרג את הכדורגל בארץ. בפועל, ישנה הצפה של שחקנים זרים אשר ברובם אינם עולים ואף נופלים ברמתם מהשחקנים המקומיים, תוך תפיסת מקום עבודתם. 

הסיבה להצפת הזרים היא העדר קריטריונים להבאת שחקנים זרים, כפי שקיימים במדינות אירופה, והעדפה כלכלית על רקע הטבות במס שמקבלים שחקנים זרים בלבד.

מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף: "כאשר זר שעלותו היא 100 אלף דולר עולה לקבוצה 100 אלף דולר בעוד ששחקן ישראלי במחיר דומה שלא נהנה מהטבות המס עולה לקבוצה 220 אלף דולר, ברור לכולם מדוע הליגה מוצפת בזרים על חשבון שחקנים ישראלים טובים ברמתם. העיוות הזה חייב להיפסק, ואנחנו נדאג שייפסק."

ראש חטיבת הספורט בהסתדרות, ניר אלון: "נושא הזרים נפרץ לגמרי בשנים האחרונות. מאז שנת 2002, הוכפל מספר הזרים בכדורגל, וכל זאת ללא שום קריטריונים. הקבוצות רוכשות שחקנים זרים שעלותה נמוכה בחצי משחקנים ישראלים ברמתם. הן עושות כן בשל שיקולים כלכליים, לא מקצועיים. ישנה אפליה נגד השחקן הישראלי שפוגעת כבר בשחקני הנוער, ובכך נפגע הכדורגל הישראלי בכללותו. אנחנו מתכוונים לעצור את המגמה הזו."

הארגון דורש להקפיא את מכסת השחקנים הזרים, כפי שקיימת היום, וזאת עד להסדרה משותפת של קריטריונים להבאתם. זאת על רקע קולות הנשמעים מצד הקבוצות בדרישה להעלות את מספר הזרים בליגת העל ל-9 החל מהעונה הבאה.

ארגון השחקנים הודיע כי אם לא תוקפא מכסת הזרים בתוך כשבועיים, ייאלץ לשקול את צעדיו, ובכלל כך, נקיטת צעדים משפטיים מתאימים.


2 צפיות0 תגובות