חיפוש
  • ארגון השחקנים

21/7/19 הערב התקיים כנס ראשון בנושא כדורגל נשים

עודכן ב: 23 יול 2019


ציטוט מאתר ONE "בצל המאבק לשינוי המצב בכדורגל הנשים בישראל נערך הערב (ראשון) כנס הכדורגלניות הראשון מסוגו בישראל בבניין ההסתדרות בתל אביב. כ-100 שחקניות הגיעו לכנס החירום במטרה לדון בדרישות והמטרות בדרך להפיכת כדורגל הנשים בישראל לענף מקצועני.

החזון המרכזי העומד לנגד עיני הכדורגלניות הוא שלכל ילדה במדינת ישראל תהיה את האפשרות לשחק כדורגל, בקבוצת ילדות, בבתי הספר, בחוגים ובקבוצות ליגה בהן היא תוכל לעלות במעלה הפירמידה עד לליגה מקצוענית. כמו כן, המטרה המידית היא קבלת התקציבים שהובטחו ממשרד הספורט על מנת לאפשר את פתיחת הליגה לעונה הקרובה, ובהמשך נדון בצעדים האפשריים לשיפור הענף, הגדלת התקציבים שיאפשרו תנאים הולמים ופיתוח הענף על ידי שינוי אמות המידה לחלוקת התקציבים ושינוי התפישה החברתית.

יו״ר ארגון שחקני הכדורגל בישראל, קארין סנדל: ״זה כינוס ראשון של כלל שחקניות הכדורגל בישראל, יש לנו מטרות חשובות לקידום הענף הזה. אנחנו רוצות לייצר איזושהי אחדות של כלל השחקניות בליגה למען המטרות חלק קצרות וחלק ארוכות טווח. בסופו של דבר המאבק הזה הוא בעיקר למען הדורות הבאים, הכדורגל נשים צריך לקבל את ההכרה והכבוד שמגיע לו כמו שקורה בהרבה מקומות בעולם. יש תפישה מאוד מיושנת בארץ שכדורגל זה רק לגברים אז יכולים להגיד הרבה דברים, שזה לא מעניין, שנשים לא מסוגלות או לא מושכות קהל אבל אני חושבת שבמונדיאל האחרון קיבלנו את התשובה הכי טובה למה כדורגל נשים כן יכול להיות ולמעשה תשובה ניצחת לכל המלעיזים למיניהם״.

״הכנס נוצר ממצב קיצוני״, הסבירה אחת ממובילות המאבק, שחקנית אס״א תל אביב אשרת עיני: ״נוצר ממצב קיפאון של הקבוצות, של השחקניות שאי אפשר להחתים אותן על חוזה. משרד הספורט לא מעביר את הכספים שהוא הבטיח בהגדלת התקציב ולכן נוצר מצב של קיפאון ומתוך הצורך הזה לקחנו אנחנו השחקניות את העניינים לידיים שלנו ובשילוב עם ארגון השחקנים ארגנו את הכנס של כדורגל הנשים. אם נשווה בין מה שקורה בעולם לבין מה שקורה פה, אנחנו ההפך הגמור, בעולם גם הליגות וגם הקבוצות ספציפיות נהיות מקצועיות ושחקניות מועסקות במשרה מלאה עם כל התנאים והמעטפת ברמה המקצועית הגבוהה ביותר ופה בארץ רק הולכים אחורה ומבטלים אימונים ומחסירים תנאים”.

“אנחנו רוצים לקחת את החשיפה התקשורתית והבאז סביב המונדיאל האחרון ולמנף אותו לטובתנו דווקא מתוך המצוקה כדי לצאת לדרך חדשה ושל מקצוענות. מה שונה בינינו לבין העולם? התפישה החברתית – אישה שהיא ספורטאית לא מקובלת בחברה ואישה שהיא כדורגלנית היא משהו חורג. אנחנו פה ושוות לכולם ורוצות לקבל תנאים כדי לצמוח״.

ראש חטיבת הספורט בהסתדרות, ניר אלון: ״זה מאבק סופר צודק, אנחנו מחכים לו כבר הרבה מאוד זמן. אנחנו שואפים למקצוענות, השחקניות שנמצאות פה היום ובכלל, הן צריכות להיות מוגדרות כשחקניות מקצועניות כמו בכל מקום אחר בעולם. הכל עניין של תקציבים, פשוט לא סופרים אותן, עד עכשיו בכל מה שטיפלנו עד עכשיו פשוט לא סופרים את הבנות האלה. המשחקים לא משודרים, רק אולי המשחקים המרכזיים, יש הרבה בנות שרוצות לשחק אבל אין מי שידחוף אותן לזה. סוף סוף כולם מכירים שכדורגל נשים יכול למשוך קהל, ראינו את המונדיאל נשים האחרון, רוצים לראות את הכדורגל נשים מצליח ויש פה הרבה מאוד כישרון ואם ניתן להן את הבמה - השמיים הם הגבול״.
17 צפיות0 תגובות