חיפוש
  • ארגון השחקנים

21/4/20 ארגון השחקנים ושחקני הפועל חיפה החליטו על השעיית המו"מ מול ההנהלה

ארגון השחקנים ושחקני הפועל חיפה החליטו היום (ד') על השעיית המו"מ מול הנהלת המועדון. זאת, בשל התנהלות חסרת תום לב מצד הבעלים, יואב כץ.


הנהלת הפועל חיפה הוציאה את שחקני הקבוצה באופן כפוי וחד צדדי לחופשה ללא תשלום (חל"ת), כבר בתחילת המשבר.

לאורך כל התקופה, ניהלנו מו"מ ארוך, שבו הנהלת הקבוצה חזרה בה שוב ושוב מסיכומים, תוך מעבר בין נציגים שונים שמונו בידי כץ.

שחקני הקבוצה הלכו כברת דרך לקראתה כשהסכימו להפחית משכרם 50% מהנטו, למעט משתכרי שכר נמוך, עליהם ניסו השחקנים הבכירים להגן כשהסכימו להפחית מחצית משכרם. זאת, בכפוף לכך ששאר זכויותיהם ותנאיהם המגיעים להם לפי החוזה, לא ייפגעו.


אתמול נודע לשחקנים, כי הנהלת הקבוצה מתכוונת להתחמק מתשלום מענק ההעפלה לפלייאוף העליון. זאת, למרות שהקבוצה כבר הבטיחה את ההעפלה והשחקנים עמדו בתנאי החוזה.


הנהלת הקבוצה הבהירה לשחקנים כי היא מתנה את תשלום המענק אותו השיגו לפני משבר הקורונה, בשורת תנאים, בהם חזרה של הקהל למגרשים.


בנסיבות הקיימות, ובשל ההתנהלות בחוסר תום לב, החליטו השחקנים על השעיית המו"מ, תוך שמירה על כל הזכויות המגיעות להם על פי החוזים המקוריים, החוק והדין.


🔹מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף:

"הנהלת הפועל חיפה משדרת לשחקנים שהיא מזלזלת בהם, לאחר שהייתה הראשונה להוציא שחקנים לחל"ת כפוי, ובמשך שבועות היא מנהלת מו"מ ולאחר הסיכומים חוזרת בה. החלטנו לשים סוף לסאגה הזאת של משיכת השיחות וחזרה מההסכמות, כחלק מטקטיקה של הנהלת הקבוצה במו"מ. השחקנים הודיעו שישמחו לחזור למגרשים, בהתאם להסכמות אליהן כבר הגענו."


🔹עו"ד אופיר רונן, יועץ משפטי לארגון השחקנים:

"במסגרת המו"מ עם הנהלת הקבוצה, השחקנים הסכימו לקיצוץ משמעותי בשכר הבסיס, בכפוף לשמירה על שאר הזכויות המגיעות להם. למרבה הצער, נראה כי הנהלת הקבוצה מנצלת לרעה את משבר הקורונה ומנסה במסגרתו לפגוע בזכויות השחקנים לקבל את מענק העלייה לפלייאוף, אותו השיגו עוד לפני פרוץ משבר הקורונה. זוהי התנהלות שאינה בתום לב. נפעל לשמירת זכויות השחקנים על כל המשתמע מכך."8 צפיות0 תגובות