חיפוש
  • ארגון השחקנים

19/4/20 פרוטוקול חזרה למשחק של ארגון השחקנים העולמי FIFPRO

בטרם הוחלט אם ומתי יחודשו משחקי הכדורגל העונה, בעלי העניין בענף העולמי עובדים על תוכניות חזרה הדרגתית לאימונים ומשחק בשבועות / חודשים הקרובים. ארגוני השחקנים נמצאים בחזית השמירה על הבריאות והבטיחות של השחקנים בתהליך.

מדינות החלו לפתח תכנית יציאה למצב "רגיל-חדש". תעשיית הכדורגל תצטרך לעבור לשינוי דרסטי, ועלינו לחשוב מחדש על כל היבט שלקחנו כמובן מאליו בשגרה היומיומית.

השחקנים אינם היחידים שיהיו חשופים בתהליך הזה - השיקולים חייבים לכלול את צוות המועדון, גורמי המשחק, צדדים שלישיים ואת הציבור הרחב. עם זאת, אין ספק שהשחקנים עומדים במרכז. אנו נדרוש הגנה מירבית על בריאותם ובטיחותם. בכל תרחיש של חזרה לשגרה יש לעבוד בתיאום עם ארגון השחקנים המקומי.

פיפ"פרו נמצא בדיאלוג מקצועי עם ארגון הבריאות העולמי, מומחים רפואיים עצמאיים, וארגוני שחקנים מענפי ספורט אחרים - במאמץ לבסס שיטות עבודה מומלצות. הכל בהתאם להוראות משרד הבריאות בכל מדינה.

🔹 דרישה לבדיקות על מנת לחדש את האימונים וכדי להשתתף בתחרויות רשמיות נדרשות בדיקות קבועות לנגיף בקנה מידה גדול, עם יכולת לקבל תוצאות באופן מיידי. משטר בדיקות כזה ידרוש משאבים ויכולות - יש לוודא בכל מדינה כי הן קיימות עבור הכדורגלנים והצוותים המקצועיים.

🔹 חזרה לאימונים הגם ששחקנים הם צעירים ובעלי בריאות טובה יותר מהאוכלוסייה הכללית, יש להחיל עקרונות לתהליך החזרה לאימונים, על מנת למנוע העברת הוירוס לשחקנים ולצוות. אלה עיקרם:

- בתקופת החזרה יש להפחית את העומסים באימונים. - שמירה על אמצעי היגיינה וריחוק. - מעקב אחר סימנים ותסמינים קליניים: נוכחות חום , שיעול וכו' - במקרה של החלמה ממחלה - יש לחכות מינימום 24 שעות לפני חזרה לאימון. - בידוד לשחקנים חולים או שנחשפו לנגיף – 14 יום - ביצוע בדיקות אחידות לכל הקבוצות ולכל השחקנים -גם בקבוצות בעלות תקציבים נמוכים

🔹 דרישות למשחקי הכנה לחידוש העונה לפני החזרה למשחקים יש לערוך כמות מספקת של אימונים ומשחקי אימון לצורך חזרה לכושר ומניעת פציעות בזמן משחק. - לפחות 3 שבועות של אימון מחדש על סיבולת, מהירות, חוזק ותיאום. - משך האימון, תדירות ועוצמת האימונים צריכים להעלות בהדרגה - ניתן להשתמש בבדיקות גופניות שערכו בקיץ כדי להעריך את רמת הכושר הגופני של השחקנים. יש להקדיש תשומת לב מיוחדת למניעת פציעות.

🔹 הנחיות למשחקים - בדיקה, פיקוח ויצירת נוהל לכלל האנשים שנכנסים לאצטדיון. - הנחיות נסיעה מפורטות לקבוצות חוץ וצדדים שלישיים. - פיתוח תקנים לדרישות השידור, וכן פעולות תקשורת אחרות.

🔹 ביטוח לשחקנים מומלץ כי שחקנים ומעסיקים יעברו על הכיסוי הביטוחי והרפואי שלהם טרם חזרתם זרים לאימונים או למשחקים רשמיים כדי להבטיח כיסוי מספק במקרה של הידבקות בנגיף.

🔹 נסיעות למשחקים ולינה - יש להגדיר מחדש נוהל נסיעות למשחקים ולינה בהתאם לדרישות לבריאות הציבור. כולל מפרט לסוג הלינה, מספר שחקנים בחדר, צמצום חשיפת הסיכון לשחקנים וצוות הקבוצה וכן אינטראקציות עם צוות שלא נבדק.

🔹 מזג אויר חם במיוחד במדינות כמו ישראל המשמעות היא כי במידה ותחודש הליגה, היא תשוחק בשיא תקופת הקיץ. תנאי מזג אוויר קיצוניים יוצרים סיכון נוסף לבריאות השחקנים. המצב מחריף עוד יותר כאשר לוח הזמנים צפוף ותקופות המנוחה מועטות מדי.

לפיכך יש לערוך משחקים ואימונים בשעות הערב או הבוקר המוקדמות.

🔹 לוח משחקים ועומס משחקים במידה ויוחלט לקיים את כל המשחקים שנותרו לעונה יווצר מצב של צפיפות, כלומר התאוששות פיזית ונפשית קצרה מדי בין המשחקים. עומס יתר גורם להחלשת מערכת החיסון ולכן יש להקפיד על זמן התאוששות מינימלי בין משחק למשחק.

הדרישה של פיפ"רו הינה לאפשר חופשה מינימלית של 3-4 שבועות בין סיום העונה הנוכחית לבין תחילת העונה החדשה.


לצפייה בפרוטוקול המלא הקליקו כאן9 צפיות0 תגובות

IFPO - Israel Football Players Organization

ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל בישראל,

רח' ארלוזורוב 93 תל אביבצ

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram