חיפוש
  • ארגון השחקנים

19/3/20 פגישה משותפת עם הההתאחדות לגיבוש פתרון

פגישה משותפת של ראשי ההתאחדות לכדורגל עם הנהלת ארגון השחקנים, התקיימה היום (ה') במטרה למצוא פתרונות לפגיעה בשחקנים ובשחקניות בכדורגל הישראלי, בצל משבר הקורונה.


בפגישה בה השתתפו יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, וצוות החירום של ארגון השחקנים בראשות ראש חטיבת הספורט, ניר אלון ומנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף, הוחלט על שילוב כוחות שיסייע לטיפול במשבר.


הפגישה הוכתרה בהצלחה, כאשר גובש פתרון לבעיית השחקניות בליגת העל לנשים, אשר צפויות לצאת לחופשה ללא תשלום (חל"ת). אף שלא עבדו במשך ששה חודשים ברציפות, תעשה פנייה למשרד הספורט ולביטוח הלאומי, על מנת שיכירו באופי המיוחד של שחקניות הכדורגל שמשחקות במשך תקופה קצרה בלבד.


בעניין הליגות החובבניות (א' ומטה), סוכם על הגעה להסדר כולל להוצאת השחקנים לחל״ת, וזאת על מנת להבטיח להם הכנסה, גם אם נמוכה יותר בתקופה הקשה הזו של חוסר ודאות."


הצדדים הסכימו להמשיך בשיתוף הפעולה למען מציאת פתרונות נוספים לבעיות שהביאה עמה ההתמודדות עם מגפת הקורונה.


אורן חסון, יו״ר ההתאחדות לכדורגל: ״התקופה הלא שגרתית בה אנחנו נמצאים מחייבת מציאת פתרונות מחוץ לקופסה. היה ברור כי יש שחקנים בליגות החובבניות ושחקניות שהפגיעה בהם אנושה ולכן התכנסנו וסיכמנו לעבוד יחד עם הרשויות כדי לסייע להם. זאת החובה שלנו ואני תקווה כי הנושא ייפתר באופן ההוגן והנכון ביותר״.


ראש חטיבת הספורט, ניר אלון: ״סיכמנו לפעול ביחד מול משרד הספורט והביטוח הלאומי בעזרת יו"ר ההסתדרות ארנון בר דויד, על מנת להקטין את תקופת האכשרה לספורטאים, ולהאריך את תקופת הזכאות שעומדת היום לשחקן צעיר ללא משפחה על 50 ימים בלבד."


מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף:

"הפתרון שגיבשנו לבעיית השחקניות הוא ראוי וישפיע על הענף כולו״.


6 צפיות0 תגובות