חיפוש
  • ארגון השחקנים

פאנל בנושא כדורגל נשים בישראל לכבוד חודש האישה

18/3/19 היום התקיים פאנל בנושא נשים וכדורגל בשיתוף ארגון השחקנים

במסגרת אירועי החודש לקידום נשים בכדורגל, התכנית בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים, בשיתוף ההתאחדות לכדורגל וארגון השחקנים, אירחו פאנל נשים מיוחד ורשמי מטעם אופ”א, בנושא נשים וכדורגל מול יותר מ-130 בנות יהודיות וערביות.

קארין סנדל, יו"ר ארגון השחקנים פתחה את האירוע ואמרה: "הכדורגל מאפשר לראות את הפסיפס האנושי המדהים שיש לנו בחברה. אתן תהיו המודלים של החברות שלכן בכיתה כדי להעביר את המסר שכדורגל זה לכולן, גם לבנות. אנחנו רוצים תרבות ספורט שלנשים יש חלק משמעותי בענף הכדורגל. אני חושבת שהנראות של הענף כמעט ולא קיימת. בפעמים המעוטות שאנחנו מגיעות לאולפן זה נותן חשיפה מעטה אבל הענף לא מקבל מספיק במה כדי לאפשר לקהל להתחבר, לשחקניות לחלום ולקבל השראה לקחת חלק מהמשחק. אני חושבת שזה בשני מישורים של הגדלת נראות בתקשורת והדבר השני זה לייצר כאן ליגה של בוגרות שילדות יכולו לשחק בה יום אחד, שיהיה קהל, שידורים בטלוויזיה וליצר אופק שהחלומות יכולות להתגשם".

אשרת עיני, שחקנית אס"א תל אביב ונציגת הנבחרת לאחריות חברתית הסבירה: "משחק כדורגל זה משחק כדורגל, וזה לא משנה איזה מגדר משחק אותו. היום אני רואה שלא לוקחים אף אחת בגלל שהיא אישה. קארין (סנדל) נבחרה פה אחד להיות יו"ר ארגון שחקנים כי היא הכי מתאימה לתפקיד. גם אני כשהייתי ילדה ולא היה לי קבוצה להתאמן בה שיחקתי בשכונה עם בנים. מגיל צעיר החלטתי שמה שאומרים עלי ומעירים לי לא אומר עלי שום דבר, בטח לא דעות שליליות. היום ברשתות חברתיות הכל מקבל הקצנה וכל אחד רוצה להביע את דעתו בצורה קיצונית ופוגענית. צריך לאטום את האוזניים ולהמשיך לשחק".


2 צפיות0 תגובות