חיפוש
  • ארגון השחקנים

הישג לארגון השחקנים והשחקניות: ליגת העל לנשים תהפוך למקצוענית!

27/5/20 ארגון השחקניות והשחקנים מברך על החלטת ההתאחדות לכדורגל להפוך את ליגת הנשים למקצוענית, כך שתתאפשר השוואת תנאים לליגת הגברים.

עם זאת, דורש הארגון לתקן כמה סעיפים בהחלטה. הצפנו את הנושאים המחייבים התאמות במכתב למנכ״ל ההתאחדות, מר רותם קמר:

1. יש לקיים חוזה אחיד המופקד בבקרה התקציבית, כפי שנדרש בליגת הגברים.

2. יש לתקן את תקנון ההעברות, ולאפשר מעבר חופשי של שחקניות מתחת לגיל 15.

3. יש לתקן את הסעיפים העוסקים בהעברת השחקניות, על מנת שלא לפגוע בחופש עיסוקן.

4. יש להגדיל את מספר השחקניות הישראליות בהרכב כל קבוצה.

כזכור, ארגון השחקנים והשחקניות מנהל מאבק זה מספר שנים במטרה להביא להפיכת ליגת הנשים למקצוענית. ב-24 בפברואר שלח הארגון מכתב רשמי לפיפ"א, בבקשה להורות להתאחדות לכדורגל להגדיר את ליגת הנשים כמקצוענית, וזאת לאחר שהובהר לארגון בפגישות עם בכירי פיפ"א, שליגת הנשים עמדה בכל הקריטריונים הנדרשים של הפדרציה הבינלאומית לכדורגל.


🔹יו"ר ארגון השחקנים והשחקניות, קארין סנדל:

"ההחלטה להפוך את ליגת הנשים בישראל למקצוענית היא מרגשת. זה הישג גדול למאבק שלנו למען כדורגל הנשים בפרט ולמען הנשים בישראל בכלל.


אני מקווה ומאמינה שזהו תחילתו של עידן שבו נראה את כדורגל הנשים בישראל צומח ומתפתח ונראה עוד נשים, נערות וילדות רבות שמצטרפות לכדורגל הנשים בארץ. חשוב לציין שצעדו אתנו במאבק החשוב הזה נשים רבות והתארגנות כדורגלניות עושות שינוי ומגיע להן הקרדיט. יש עוד דברים לתקן, ונמשיך להיאבק, עד שנשיג שוויון."


🔹יו"ר חטיבת הספורט, ניר אלון:

"אנחנו מברכים על ההחלטה להפוך את ליגת הנשים למקצוענית. ניהלנו מאבק ארוך בנושא, שהגיע היום להישג שאנחנו גאים בו. מעבר להתאמות הנדרשות, יש צורך לייצר דור חדש של שחקניות שיממשו את הפוטנציאל בהפיכת הליגה המקצוענית."


🔹מנכ״ל הארגון, מושיקו מישאלוף:

״ההישג החשוב במאבק הוא עוד צעד חשוב בקרב על שינוי תודעה. יש עוד דברים להשיג ועוד דרך לעבור עד שנראה את כדורגל הנשים מגשים את עצמו בארץ, אבל הגענו לנקודת ציון חשובה״.2 צפיות0 תגובות